NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Co to jest BIK?

2016-08-09 19:03:26

Wiadomości te są użyczane firmom rynku finansowego, które w ten sposób weryfikują wiarygodność finansową osoby wnioskującej o pożyczkę. Warto rozumieć, że jeżeli jednostka, w której pożyczamy pieniądze uzyskuje informacje z bazy wiedzy Biura Informacji Kredytowej to jak w regule wzajemności też informacje o swoich klientach przesyła do BIK.

Każde z nas trafia do BIK.

Wszyscy znajdziemy się w bazie BIK niezależnie czy regulują raty punktualnie, czy też zdarzają się nam przeciągnięcia płatności. Notorycznie reagujemy na BIK krytycznie, ponieważ wiedza o poprzednim nieterminowym regulowaniu rat potrafi prowadzić nie tylko uzyskaniem dużo słabszych warunków zobowiązania ale także odrzuceniem jego przydzielenia. Należy rozumieć jednak, iż BIK ze 100% pewnością może zadziałać na twoja korzyść jako osoby ubiegającej się o kredyt. Skoro wcześniej miałaś już jakikolwiek, a raty były spłacane terminowo, to dla instytucji finansowej pożyczkodawcy, kredytodawcy będzie to wiadomość o sprawdzonej odpowiedzialności takiego pożyczającego Skoro tylko wypełniasz kolejne warunki kredytowe to wniosek o kredyt nie zostanie pominięty.

Dobra historia kredytowa to też szansa zdobycia finansowania z mniejszym oprocentowaniem. Faktycznie przewaga danych, jakie się tam gromadzi dotyczy właśnie terminowo pokrywanych rat, a więc poprawiają one wiarygodność kredytową klientów banków By dane klienta znalazły się w BIK-u, instytucja, w której bierzesz kredyt, musi nas powiadomić, iż ma plan je tam umieścić.

Warto rozumieć, że często określany „czysty BIK” nie jest dla banów pozytywny bo klient wolny od historii kredytowej jest ogromną zagadką. Nierzadko więc eksperci kredytobiorcom z pustym bikiem zalecają by przed trudniejszym kredytem pożyczyć nawet na maszynkę do golenia Warto zbudować pozytywną historię, by łatwiej zyskać maksymalny kredyt.

Jeżeli poszukujesz szerszych informacji zajrzyj na stronę Jak sprawdzić czy jestem w BIK?

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: